Hakkımızda

SFA Elektromekanik Elektrik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (kısaca SFA ELECTRIC), elektromekanik sektöründe faaliyet göstermek üzere 2015 yılında kurulmuştur. Şirketin kurucu ortakları sektörde 40 yıldan fazla deneyime sahip olup Şirket üretim faaliyetlerini, Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesinde  17.500m2’lik alan üzerinde kurulu fabrikasında gerçekleştirmektedir.
 
SFA ELECTRIC ürünlerini, ilgili ulusal/uluslararası standart ve teknik şartnamelere göre, 2017 yılında TASARIM MERKEZİ ünvanı almayı hak kazandığı, ARGE biriminde geliştirmektedir. Geliştirilen ürünler akredite laboratuarlarda ilgili tip deneylerden geçirildikten sonra seri üretim aşamasına alınmaktadır. Üretimde, ISO Kalite Standarları gözetilmektedir.  
 
SFA ELECTRIC; uluslararası bir firma olarak hızlı bir büyüme eğiliminde  olup, 2017 yılında yapmış olduğu ihracat ile sektör sıralamasında ilk 100 arasına girmeyi başarmıştır. Yeni ürünler ve yeni pazarlar ile bu sıralamada daha yüksek basamaklara ulaşmak, şirketin hedefleri arasındadır.    
 
 

Misyon ve Vizyon

Misyonumuz
 
SFA Elektrik olarak misyonumuz, Orta Gerilim Şalt Cihazlarını en yüksek kalitede geliştirip üreterek maliyet etkin şekilde kullanıcılara sağlamaktır.
 
Vizyonumuz
 
Elektrik iletim ve dağıtım sistemlerinde kullanılan Orta Gerilim Şalt Cihazlarının geliştirilip üretilmesinde küresel pazarda, dinamik, yenilikçi, modern ve fark yaratan bir marka olmak.
 

Entegre Yönetim Sistemi Politikası

İnsan, Kalite ve Sisteme olan inancımızla, elektrik sektöründeki tecrübemiz, yenilikçi anlayışımız ve geliştirdiğimiz teknolojilerle; en kaliteli ve güvenli hizmeti sunarak, firmamızı geleceğe taşımayı hedeflemekteyiz. Bu hedefimize ulaşırken, İş Sağlığı ve Güvenliğine önem veren yönetim anlayışımızla çalışanlarımıza ve ziyaretçilerimize daha sağlıklı, güvenli bir çalışma ortamı sunmayı iş verminin gereği olarak görmekteyiz. Çevreye sadece bizim değil, tüm insanlığın ve gelecek nesillerin de ihtiyacı olduğunun bilinci ile tüm faaliyetlerimizi gerçekleştirirken ürünün tasarımından yaşam ömrünün sonuna kadar ve sonrasında, çevre kirliliğini azaltmak, enerji kaynaklarını ve doğal kaynakları verimli kullanmak temel ilkemizdir.
 
Entegre Yönetim Sistemi hedeflerimizi, bu prensipler çerçevesinde ve Müşteri Şartları, Yasal Şartlar ve diğer Uygulanabilir Şartları göz önünde bulundurarak belirlemeyi, uygulamayı ve takip etmeyi tüm çalışanlarımızın katılımı ile taahhüt ediyoruz.
 

Çevre Politikası

Sorumlu ve değerlerine bağlı bir firma olarak çevreyi koruyacağımıza ve ISO 14001 standartlarına tamamiyle uyacağımıza söz veriyoruz. Bu bağlamda, işimizi operasyonel olarak daha verimli ve toplumların enerji ile sınavında insanlığa ve dünyamıza faydalı olacak şekilde kurguladık. Çevre dostu ürünleri ve CO2 salınımının azaltılmasını destekliyoruz.
 
Bu anlamda kurallara uyuyor; küresel ısınmayı azaltacak aktiviteleri destekliyoruz. Bu bağlamda doğaya geri verme anlayışı ve kurumsal stratejimiz doğrultusunda aldığımız her sipariş için TEMA ve WWF kurumlarına bağışta bulunuyoruz.
 

Kalite Yönetim Sistemleri

SFA ELECTRIC bünyesindeki ürünler, tüm bölümlerde tanımlanmış olan Entegre Kalite Sistemleri uygulanarak üretilmektedir.
 
Yapılan üretimin Kalite Yönetim Sistemlerine uygunluğu, BUREAU VERITAS tarafından belgelendirilmiştir.
 
 
 
ISO 9001:2015 
Kalite Yönetim Sistemi
ISO 14001:2015 
Çevre Yönetim Sistemi
OHSAS 18001 
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği 
SFA Electric Tüm Hakları Saklıdır. © 2018